I LOVE TROPOJA

Titulli origjinal: I Love Tropoja
Filmi fillon: 08.02.2020
Zgjatja e filmit: 117 Minuta
Shteti/Viti: ALB/2020
Lloji: Komedi, Aventurë
Aktorë: Arjola Demiri, Enca Haxhia, Mariana Kondi, Bruno Shllaku
Regjisori: Ermal Mamaqi
Distributori: Ermal Mamaqi

Abonohu për të shikuar filmin me cilësi kinemaje, Bli Tani.


Një djalë me ambicie të mëdha për jetën, shpreson që së shpejti do të vendoset në pozicionin që meriton në kompaninë ku ai punon, por çuditërisht ndodh e kundërta.
Djali e gjen veten aty ku nuk e kishte menduar kurrë, në një qytet verior, në Tropojë (në qytetin e Marko Hoxhës në filmin “Taken”), ku duket se shpresa ka vdekur bashkë me botën në mendjen e tij.


Abonohu tani dhe shiko filmin për 48 orë